Arama

Ürün Grupları

HAKKIMIZDA

Temeli 1980’li yılların başında kurucumuz Zühtü Koloğlu tarafından atılan Koloğlu Group, faaliyetlerine kimya sektöründe başlamıştır. Koloğlu Group’un faaliyet alanları kimya, tarım, plastik enjeksiyon ve inşaat olarak dörde ayrılmaktadır.

 

Merkezi  İstanbul’da bulunan Koloğlu Kimya Sanayi ve İnşaat Ticaret Limited Şirketi; Antalya,  Bursa ve İzmir’de bulunan üç şubesiyle faaliyetlerini kompozit sektörünün etkin olduğu bölgelerde sürdürmektedir. Koloğlu Kimya Sanayi ve İnşaat Ticaret Limited Şirketi 30 seneyi aşkın tecrübesiyle ve Anadolu & Avrupa yakası olmak üzere iki deposuyla kompozit sektörüne yönelik hammadde & yarı mamül tedariği sağlamaktadır. Koloğlu Kimya camelyaflar konusunda Çin Halk Cumhuriyeti’nden Jushi Fiberglass’ın, organik peroksitler konusunda İtalya’dan Promox’un, polyester reçine ve jelkotlar konusunda CCP Composites’ in, kalıp ayırıcılar konusunda Chemtrend’ in, kor malzemeleri ve takviyeler konusunda Spheretex’in, pigment pastalar konusunda İtalya’dan Italbeit’ ın distribütörlüklerini yürütmektedir. Firmamız yaptığı distribütörlükler dışında, Poltem markasıyla birçok sektöre yönelik yardımcı malzeme üretimine de devam etmektedir. Türkiye’de var olmayan ürünlerin ve teknolojilerin ülkemize kazandırılması, müşterilerimizin üretim kalitelerinin arttırılması ve ihracat konusunda daha rekabetçi bir konuma gelmeleri firmamızın temel hedeflerinden biridir.

 

Koloğlu Group tarım faaliyetlerini Antalya’nın Elmalı ilçesinde 400 dönüm arazi üzerinde gerçekleştirmektedir. Son teknolojik sistemlerle üretilen elmalar yurtiçi ve yurtdışı pazarlara satılmaktadır.

 

Koloğlu Group’un plastik enjeksiyon faaliyetlerini ise 2012 yılında kurulan Koloğlu Plastik firması yürütmektedir. Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde 5 dönüm kapalı alanı bulunan fabrikamız özellikle tarım sektöründe kullanılan taşıyıcı plastik kasalar imal etmektedir. Antalya ve çevre bölgelere hizmet veren fabrikamız günden güne kapasitesini ve sektördeki etkinliğini arttırmaktadır.

 

Grubumuza bağlı olarak zaman zaman spesifik inşaat faaliyetleri de yürütülmektedir. Antalya’nın Kemer ilçesinde 8 villadan oluşan site yapımı, Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde 3 bloktan oluşan site yapımı, Boytek firmasının Çerkezköy fabrikası inşaatı, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ve Arkolsan’ın kullanımına açılan fabrika binası, Antalya’nın Lara ilçesinde 8 katlı plaza binası vb. projeler grubumuz tarafından gerçekleştirilmiştir.

      Koloğlu Kimya Sanayi ve İnşaat Ticaret Limited Şirketi Kompozit Sanayicileri Derneği Üyesidir
 

Koloğlu Group 2014 - Tasarım ve Uygulama - İstanbul Girişim